Merkuriusz Polski abo angielskim zwyczajem zwane NEWS'y:
11 lat Jarema.art.pl!!! wiadomość z: 20.08.2010, 01:30:00
wpisał: Jakub Pączek
Dziś obchodzimy 359. rocznicę śmierci Jaremy, a za razem 11. rocznicę istnienia tej strony... W przyszłym roku 360. rocznica śmierci Jaremy, a w 2012 (na Euro w Polsce i na Ukrainie ;) 400. urodziny księcia Jeremiego. Może to okazja na jakiś zjazd?!
Gdyby ktoś chciał się dołączyć i zorganizować jakąś imprezę?! Wiecie, gdzie mnie szukać!
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Bib.htm
nowy adres www.wisniowiecki.com wiadomość z: 05.11.2009, 23:56:32
wpisał: Jakub Pączek
Od dziś strona będzie funkcjonować pod nowym adresem - www.wisniowiecki.com i z nowego serwera. Adres ten mam od lat, ale dopiero dziś znalazła się chwila na przenosiny. Postaramy się zachować historyczny adres serwisu. Teraz będzie szybciej, lepiej i będą adresy e-mail @wisniowiecki.com dla zasłużonych.
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Bib.htm
Mamy 10 lat!!! wiadomość z: 24.07.2009, 20:35:57
wpisał: Jakub Pączek
W tym roku Jarema.art.pl kończy 10 lat! Dzięki wszystkim, szczególnie Stefanowi Świetliczko, Justynie Chyżyńskiej i innym. Nic dodać nic ująć... Jesteśmy najstarszą historyczną stroną WWW w polskim internecie.
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Bib.htm
List otwarty X.Isakowicza-Zaleskiego w sprawie przyznania doktoratu H.C. Wiktorowi Juszczence... wiadomość z: 19.04.2009, 23:02:35
wpisał: Jakub Pączek
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski wystosował następujący apel w sprawie planowanego przyznania doktoratu Honoris Causa KUL Wiktorowi Juszczence, urzędującemu prezydentowi Ukrainy
W marcu b.r. media podały informację o tym, że Katolicki Uniwersytet Lubelski, w związku z obchodami 440-lecia podpisania aktu Unii Lubelskiej, zamierza nadać doktoraty honoris causa pięciu prezydentom państw, których współczesne terytoria należały w przeszłości do I Rzeczypospolitej. Jednym z przywódców, którego ma spotkać ten zaszczyt, jest prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko. W naszym najgłębszym przekonaniu, jest to poważny błąd, który - w przypadku realizacji zamierzeń - obdarzy niezasłużonym zaszczytem człowieka dającego wielokrotnie wyraz swoim daleko idącym sympatiom wobec ukraińskiego ruchu szowinistycznego spod znaku OUN-UPA, jak i korzystającego z politycznego poparcia działających współcześnie organizacji wprost odwołujących się do tradycji faszyzmu ukraińskiego. Błąd ten również, co być może jest najważniejszym aspektem całej sytuacji, położy się cieniem na reputacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, instytucji tak zasłużonej dla sprawy polskiej, zwłaszcza zaś dla polskiej historii, dzierżącej wysoko sztandar prawdy także w czasach, kiedy historię tę zakłamywano z powodów ideologicznych.
Podpis pod tym listem można złożyć na stronie Księdza Tadeusza pod adresem http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=38. Zachęcam...
9 lat Jarema.art.pl! wiadomość z: 14.08.2008, 09:18:58
wpisał: Jakub Pączek
I tak oto już 9 lat trwa www.Jarema.art.pl. Zdaje się, że jest najstarszą istniejącą bez przerwy stroną o tematyce historycznej w Polsce. Przeżyliśmy kilka portali, rządów, wojen, magazyn WWW i .net, ktore oniegdyś o Jaremie pisały... Ja zdążyłem skończyć liceum i studia, kawałek życia. Pozdrawiam gorąco wszystkich, którzy w jakiś sposób mi pomogli prowadzić serwis i dziękuję. Mimo, że trochę ostatnio wszystko przygasło. Za rok będzie 10 lat.
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Bib.htm
Jarema trwa! wiadomość z: 27.07.2007, 11:57:48
wpisał: Jakub Pączek
Serwis trwa chwale, już niedługo będzie 8 lat, myśle, że w kategorii stron historycznych i edukacyjnych jest to swego rodzaju fenomen. Fakt, ostatnio nie było dużu zmian, ale tu niestety leży też wina tych psubraci, którzy uważając wszystko co znajduje się w serwisie za dobro publiczne pokopiowali teksty, zdjęcia do różnych wikipedii i ściąg oraz na swoje strony, jakby grzeczne pytanie cyz mogą (nigdy nie odmówiłem) coś kosztowało. Niech będzie klątwa... Z racji tego odechciewa się ciągle dodwać nowe materiały, tylko po to by ktoś je powielał. Z racji także moich studiów na dwóch kierunkach nie mam - nie łgając - zbyt wiele czasu. Mam jednak nadzieje, że treść spełnia swoją funkcje, a forma, forma jest drugorzędna...
Pozdrawiam wszystkich, którzy są z Jaremą od początku, sponsorów, współautorów....
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Bib.htm
5 lat. wiadomość z: 19.10.2004, 11:21:25
wpisał: Paczek.com
No tak - to już pięć jak... Chyba za długo, chyba za duża część mojego życia na to poszła. Choć nie da się ukryć Jaremie zawdzięczam wiele.
Szkoda tylko, że czas nie dopisuje i strona tak stoi, a materiałów u mnie sporo. Co pewien czas wraca do mnie wniosek żeby ją skasować raz a porządnie.
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Bib.htm
Artykuł Jurija Rudnickiego. wiadomość z: 06.01.2004, 11:59:57
wpisał: Jakub Pączek
Legendarny artykuł Jurija Rudnickiego dorobił się pod koniec ubiegłego roku, nareszcie, polskiej wersji, którą zawdzięczamy Panu Jackowi Lenkiewiczowi z Krakowa.
Wkrótce powinna pojawić się na stronie, póki co wymaga kilku poprawek z mojej strony i autoryzacji autora.
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Artykuly.htm
Portret Gryzeldy z Zamoyskich Wiśniowieckiej! wiadomość z: 09.04.2003, 09:25:44
wpisał: Jakub Pączek
Okazało się, że jednak gdzieś jest zachowany portret żony Jaremy.
Znajduje się w Zamojskim Muzeum, niestety w magazynie, a jego reprodukcję odnalazła Justyna Chyżyńska. Można ją ściągnąć z downloadu listy dyskusyjnej.
więcej: http://www.Jarema.art.pl/Lista.htm
Recenzja strony w magazynie WWW 05/2002. wiadomość z: 22.02.2003, 00:01:46 wpisał: Jakub Pączek
Kogo interesują dzieje Jeremiego Wiśniowieckiego powinien skorzystać z okazji. Choć strona dotyczy jednej postaci, nie jest monotonna dzięki ciekawemu sposobowi prezentacji zdjęć, map i tekstu. Polecamy!Marcin Świderski więcej: http://www.Jarema.art.pl/C.htm Nowe szaty Księcia. wiadomość z: 21.02.2003, 23:42:12 wpisał: Jakub Pączek
Od dziś zmienia się oprawa graficzna strony głównej i menu. Nie zmieniają się podstrony, bo po pierwsze byłoby to karkołomne, po drugie nie ma czasu. Zresztą podstrony trwają niezmienione od 1999 roku w większości przynajmniej. Stary wzór nie ginie - wystarczy na starcie go wybrać, a będzie się oglądać WWW w dawnym kształcie, moża zwiedzać stronę także w wersji z 2000 roku.Zmiana szaty wiąże się z przejściem w paru partiach architektonicznych na PHP, dzięki czemu będzie możliwe np. dodawanie newsów przez kogoś innego niż JA i bez edycji kodu.
Teraz może to robić praktycznie każdy, znając hasło.Mam nadzieję, że nowy deezajn się spodoba. Jest taki bardziej w moim współczesnym stylu.
Zmień design?
[AD 2003] [AD 2001] [AD 2000] więcej: http://www.Jarema.art.pl/Bib.htm |